Slovenští hokejisté donutili Kanaďany podívat se do mapy

Slovenské Nagano se nebude jmenovat Vancouver. Kanaďané dostáli roli favorita a v semifinále olympijského hokejového turnaje porazili Slovensko 3:2. Se Slovenskem se Kanada potkala na olympiádě naposledy před 16 lety. Není divu, že kanadští fanoušci toho o svém soupeři moc nevěděli. V olympijském deníku je vyzkoušel Vojtěch Berger.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kanadský fanoušek při zápase se Slovenskem

Kanadský fanoušek při zápase se Slovenskem | Zdroj: ČTK

Zatímco do poloviny třetí třetiny se Kanaďané v hospodách klidně oddávali myšlenkám na jisté finále se Spojenými státy, posledních deset minut rychle střízlivěli a pátrali v paměti, kdo že to vlastně jsou tihle Slováci.

Přehrát

00:00 / 00:00

Olympijský deník Vojtěcha Bergera

„Kde je Slovensko? No někde mezi Tureckem a Ruskem. A hlavní město? To nevím, můžu se poradit?“ říká jeden z fanoušků, ale jeho žena, ke které se obrací, taky teprve hledá pevnou půdu pod nohama:

„Co vím o Slovensku? No že to dřív bylo Československo a pak se z něj staly dva státy. Myslím, že se to rozdělilo někdy v minulých deseti letech. Cože, už v roce 1993? No jistě, měla jsem to vědět. V televizi říkali, že se Slováci s Kanadou na olympiádě potkali naposledy v Lillehammeru v roce 1994, takže už to musel být samostatný stát.“

Tato Kanaďanka jako jedna z mála nemá na sobě červenobílý dres s javorovým listem a vykazuje velký zájem o středoevropský zeměpis. Dokonce si bere na pomoc zaprášený globus, který stojí na polici opodál.

„Vím, že Slováci mají skvělé horolezce,“ utrousí další fanoušek.

Kanada už myslí na finále

Zajímavá poznámka, ale vraťme se k hokeji. Dokázali si Kanaďané vůbec představit, že by Slováci hráli na olympiádě tak vysoko? „Jistě, spousta Slováků hraje v NHL, známe je, víme, že umí hrát hokej. Dneska to ukázali.“

Čtveřice komentátorů kanadské televize ještě chvíli hlasitě kroutila hlavou nad tím, jak se Slováci dokázali vrátit do zápasu, to už ale v hospůdkách poslouchal jen málokdo.

Všichni fanoušci už rozebírali finálového protivníka – Spojené státy. S tímhle soupeřem mají Kanaďané přesně opačný problém. Znají ho až příliš dobře. Ale kanadsko-americké komplexy, to už je zase úplně jiná kapitola. 

Vojtěch Berger, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme