Diplomat Martin Cikl

Patří mezi pár mladíčků, kteří českému skoku na lyžích ještě zbyli. Martin Cikl letos oslaví 23. narozeniny, ale své místo v reprezentaci si hledá už několik sezón a zdá se, že ho i našel. Svědčí o tom jeho premiérová nominace na olympijské hry. Za čas tam možná bude jezdit i v jiné - diplomatické funkci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Cikl | Foto: www. martin-cikl.com

Po zatím posledním Turné čtyř můstků si Martin Cikl mohl vysloužit úplně jinou přezdívku, než třeba diplomat. Mohl si třeba říkat Norobijec. Dvakrát se totiž ve vyřazovacím kole postavil proti světovému rekordmanovi - Bjoernu Einaru Romoerenovi. V Oberstdorfu skočili oba stejně daleko, ale Cikl dostal více bodů od rozhodčích.

"Určitě jsem nečekal, že ho porazím díky stylu. Když jsem viděl, že jsme oba skočili stejně, tak jsem myslel, že nepostoupím. Známější skokani jsou totiž většinou lépe hodnocení za styl než ti méně známí," řekl Martin Cikl po souboji s norským soupeřem.

V posledním dílu Turné v Bischofshofenu měl Martin Cikl opět lepší známky. Romoeren ale letěl tak daleko, že ho porazil i s pádem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Olympijský profil Martina Cikla

"Doufal jsem, že se mu nic nestalo. Pak jsem si říkal, že mě asi bude proklínat a moje jméno nebude mít po tomto Turné rád," prohlásil Martin Cikl.

Cikl jako politici

Martin Cikl mohl tedy být po Turné čtyř můstků v klidu. Ostatně v klidu zůstává alespoň navenek pořád. Nerozhodila ho ani otázka, zda se mu trénovalo lépe s bývalým koučem Richardem Schallertem nebo současným Davidem Jiroutkem.

"Téměř jediný z kluků jsem s Richim nikdy problémy neměl. Je to pro mě pořád stejné, beru trenéra jako hlavní osobu, které věřím. Až po sezóně zhodnotím jestli to bylo dobré nebo ne, " odpověděl Martin Cikl diplomaticky na přímou otázku.

Styl odpovědi Martina Cikla může někomu připomínat slova politiků, kteří se snaží odpovědí uspokojit tazatele, ale zase mu tak moc neříct. Možná se učil od otce Radka, který je náměstkem hejtmana libereckého kraje, šéf úseku severské kombinace a také bývalý úředník na ministerstvu.

Školení z mluvení mi táta doma nedává, asi jsem tu diplomacii zdědil," odpověděl rozesmátý Martin Cikl.

Ovšem politik nebo diplomat by si asi těžko dovolil takovou přidrzlost, jako mladý Cikl v narážce, jestli má dost úcty ke zkušenějším skokanům. Například k Jakubu Jandovi.

"Mám úctu ke starým lidem, zvláště tady k Jakubovi," ukázal Cikl na vedle stojícího českého skokana. Jakub Janda, který rozhovor poslouchal, se proto svého reprezentačního kolegy zeptal, zda by v tramvaji uvolnil místo starší paní.  

"Starou paní ne, ale tebe bych klidně pustil," zavtipkoval Cikl na účet svého staršího a zkušenějšího parťáka.

Ačkoliv už Martin Cikl zkrátil svůj účes a připravil se o cop, pořád je více rozpustilým mladíkem než skokanským diplomatem.

Tomáš Kohout, Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme