Olympijský profil Kryštofa Krýzla

V rodném listě špičkových alpských lyžařů najdete většinou coby rodiště některou z alpských obcí. Kryštof Krýzl má v této kolonce napsáno Praha, a přesto ho do zmíněné kategorie elitních sjezdařů můžeme směle řadit. Loni ve svých dvaadvaceti letech se stal osmým nejlepším slalomářem světa. Potkalo ho také vážné zranění, ale z toho už se dokázal zotavit, a tak je rozhodně na místě věnovat mu jeden z předolympijských profilů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trénink ve Wengenu | Zdroj: ČTK

Na oficiálních stránkách Mezinárodní lyžařské federace najdete u jeho jména informaci, že je momentálně zraněný. To už ale dávno není pravda. Zní to až neuvěřitelně, ale časová posloupnost je následující: koncem června si zlomil pátý hrudní obratel a v listopadu už dokázal vyhrát závod Evropského poháru ve finském Levi.  

„Člověk se nemůže po takovémhle zranění a takových peripetiích zhroutit. To nejde. Někdy jsou situace, že ty záda necítím a je to v pohodě. To souvisí s zátěží, teď mě trošku bolí za krkem, hodně to cítím. To není žádná komplikace, ale strašně mě ty záda svědí, že cítím touhu se podrbat kolem té jizvy. Musím se vždycky někde opřít o zeď.“  

Přehrát

00:00 / 00:00

Olympijský profil Kryštofa Krýzla

To je vskutku úsměvně malicherný následek pádu během letního halového tréninku v německém Wittenburgu. Při samotném karambolu ale nikomu z Krýzlova okolí moc do smíchu nebylo. Po vypadnutí z trati následoval pád z pětimetrové výšky do koryta snowboardové U-rampy. Pak to šlo ráz na ráz - převoz vrtulníkem do Hamburku a okamžitá operace páteře. V ten moment měl Kryštof Krýzl budoucnost značně nejistou, ale teď už osmý muž z extrémně těžkého slalomu na světovém šampionátu ve Val d´Isere zase spřádá plány na nějaké to překvapení.  

„Já mám pocti, že jdu nahoru, že každý den, co jsem na lyžích, tak je to lepší a lepší. Sám jsem byl překvapen, jak rychle jsem se vrátil do formy, kdy dokážu s klukama držet krok. Ne že bych byl lepší, ale že jim stačím. Vyhrál jsem Evropský pohár, což jsem ani loni nevyhrál. Dostal jsem se do druhého kola ve svěťáku, kde jsem vypadl smolně. Je to pro mě dobré, protože vím, že na kluky mám a když se zlepším, tak by to nemusel být vůbec špatné,“ říká Kryštof Krýzl, který se dnes poprvé od svého zranění postavil také na start sjezdu a na nejdelší trati, jakou Světový pohár nabízí, obsadil ve švýcarském Wengenu šedesáté sedmé místo. Jeho přednosti, které bude chtít prodat ve Vancouveru na své druhé olympiádě, jsou ale v jiných disciplínách.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme