Kšeft se smrtí

Nejen kanadské televize mají nový hit. Poslední životní jízdu gruzínského sáňkaře Nodara Kumaritašviliho. Ten v pátek nezvládl nástrahy ledového koryta ve Vancouveru a vylétl z trati. Následkům těžkých zranění následně bohužel podlehl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Květiny pro Nodara Kumaritašviliho

Většina místních televizí pochopitelně věnovala obrovské tragédii podobný prostor jako slavnostnímu zahájení. Vždyť černá vlajka vedle té s pěti kruhy vystoupala naposledy v roce 1992 po neméně ošklivém střetu sjezdaře Nikolase Bochataye se sněžným skútrem.

Nad způsobem, jakým média o tragédii informovala, ale zůstává rozum stát. Nejen novináři z Gruzie odvraceli v mediálním centru pohledy od neustále se opakujících obrázků srážky sáňkaře s ocelovou konstrukcí dráhy. A přitom je to všechno zbytečné. Fotografie prázdných sání, grafika, případně video začátku jízdy s patřičným komentářem tíhu okamžiku vůbec neuberou.

A už vůbec neobstojí argument, že si to diváci žádají. Ano, na serveru YouTube.com během několika minut vyskočily desítky odkazů, které začínají lámat rekordy. Ale má to nás novináře zajímat? Nebo by měla ještě stále vítězit etika a ohled na blízké gruzínského sportovce?

Hlasuji pro druhou variantu...

Ondřej Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme