Řekni mi, odkud jsi, a já ti řeknu, o čem si budeme povídat

U nás se prý často řídíme rčením „Řekni mi, co čteš, a já ti řeknu, kdo jsi“. V dějišti zimních olympijských her platí momentálně zásada jiná: „Řekni mi, odkud jsi, a já ti řeknu, o čem si budeme povídat.“

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zahájení ZOH ve Vancouveru - Jaromír Jágr | Foto: ČTK

V sestřizích kanadské televize z nástupu všech výprav během slavnostního zahájení her se objevily pouze záběry domácích reprezentantů, Gruzínců, Švédů a Čechů. V prvních dvou případech je vysvětlení prosté, ale totéž platí i o obou zbývajících. Vlajkonošem Švédska byl jeden z nejlepších hokejistů posledních let Peter Forsberg, českou výpravu přivedla jiná nedávná superstar tohoto sportu – Jaromír Jágr.

Během 16 soutěžních dnů se ve Vancouveru a Whistleru bojuje v 15 různých odvětvích, ale pro většinu Kanaďanů existuje jen jedno – hokej.

Stačí odpovědět na otázku, odkud jste, a okamžitě řidič v autobusu, policista, pořadatel nebo vedle sedící host v restauraci s vámi stočí řeč na kanadský národní sport.

Téměř všichni přitom mají ve dvou věcech naprosto jasno. Ve finále se domácí mužstvo utká buď s Rusy, nebo Američany, a naopak Češi prý už na ty nejlepší stačit nebudou.

Před několika lety by Kanaďané podobné soudy o úrovni našeho hokeje  asi nepronášeli. Za pár dnů se přesvědčíme, zda jsou skutečně experty.

Miroslav Augustin 1 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme