Rusové potvrzují, že přímá úměra – čím větší výprava, tím více medailí – neplatí

Olympijské soutěže, stejně jako jiné sportovní akce, jsou mimo jiné zajímavé tím, že předem nevíte, jak dopadnou, a rozhodně neplatí přímá úměra čím větší výprava, tím více medailí.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Medaile na XXI. ZOH ve Vancouveru 2010

Medaile na XXI. ZOH ve Vancouveru 2010 | Foto: © VANOC/COVAN

Je pochopitelné, že pořadatelé příštích olympijských her vysílají do dějiště těch právě probíhajících spoustu svých pozorovatelů. Příprava takové monstrózní akce trvá léta a je dobré zjistit na místě, kde by mohly nastat největší problémy a jak jim čelit.

Stejný přístup samozřejmě zvolili i organizátoři zimních olympijských her 2014 v Soči, a tak zde na Rusy narazíte častěji než při lázeňském pobytu v Karlových Varech. Zásluhou svého červenobílého oblečení s tradičními ruskými vzory jsou nepřehlédnutelní.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si fejeton Miroslava Augustina

Oč víc je však Rusy vidět v zákulisí a ochozech, o to méně jsou viditelní na sportovištích. Během prvního soutěžního týdne se výprava této velmoci dočkala jediné zlaté medaile, tedy stejně jako Velká Británie.       

A to většina sportovních fanoušků v této zemi ani netuší, že nějaká zimní olympiáda probíhá. Zkuste se třeba nějakého Angličana zeptat, co to je skeleton. Přitom právě tuto disciplínu žen vyhrála studentka z Cambridge Amy Williamsová.

Miroslav Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme