Sorry, miluju svou ženu!

Nemám rád krasobruslení. Je to možná trochu neprofesionální, ale je to tak. Ne snad, že bych se osobně pohoršoval nad kluky v oblečcích s krajkami, kteří dělají na ledě piruety. To vůbec (každý máme nějaké hobby). Ale prostě tomu nerozumím. A ruku na srdce – kdo vlastně jo?

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

krasobruslař Jevgenij Pljuščenko | Foto: Petra Čechová

Prostě dva jedou, skáčou podobný skoky, ani jeden nespadne, lidi řvou skoro stejně a pak se tam jeden líbá s trenérem, že dostal devadesát bodů a druhý brečí, že má o dvacet méně (Mimochodem tomu prostoru, kde čekají na známky, se prý opravdu říká „KISS and CRY“).

A přesto je to ohromně sledovaná událost na každé olympiádě. Možná dokonce nejsledovanější. Zájem fanoušků mnohonásobně převyšuje kapacitu stadionu. A proč vlastně?

Odpověď mi po krátkém programu dal sám veliký Jevgenij Pljuščenko, možná nejlepší krasobruslař všech dob. Tenhle sport je úplně jiný. Na rozdíl od ostatních odvětví olympiády, kde se zakuklení démoni rvou o desetinky vteřiny nebo o pár centimetrů u mantinelu, tady je klid. Začne hrát příjemná hudba a ti chlapíci, kteří vypadají, že se ani nedokážou zpotit, krouží po ledě osmičky.

A navíc jsou to velcí herci. A Pljuščenko jejich král.

Uvědomil jsem si to v mixed zóně, kde jsme nabírali krátký rozhovor s jednou z nejsledovanějších osobností her. Náhle přiběhl francouzský novinář a vykřikl:

- Může vás porazit Joubert (to bylo ještě před tím, než spadl v krátkém programu)?

- Ano! Každý mě může porazit.

- Ale není to váš kamarád, že?

(Pljuščenko se zamyslí a udělá nejdojemnější z naučených pohledů)

- Kdo? Brian? Já ho miluju.

- Určitě (nedůvěřivě)

- Ale...mám manželku, sorry!

Jevgenij po celou dobu hrál svou hru. Ví o sobě, že je nejlepší. A ty, kdo o tom pochybují, prostě přesvědčí svým suverénním vystupováním. Všichni budou zase psát o něm a on se už ve čtvrtek zase stane prvním hercem nejsledovanějšího divadla olympijských her.

Ondřej Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme