Tlak na sportovce je na olympiádě větší než na šampionátech

Olympijské hry se konají každé 4 roky, tlak na sportovce bývá na nich mnohem větší než na světových šampionátech. Kdo chce vyhrát, musí ho zvládnout. Vyhrává se totiž nejen nohama či rukama, ale i hlavou.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zahájení ZOH ve Vancouveru - zapálení ohně

Zahájení ZOH ve Vancouveru - zapálení ohně | Zdroj: ČTK

‚Citius, altius, fortius... Rychleji, výše, silněji.‘ Chcete-li uspět, musíte se tímto olympijským heslem na sportovišti řídit. Platilo to i o nejlepších sjezdařkách usilujících včera o olympijský titul a nejvíce to bylo patrné na velice obtížném skoku těsně před cílem.

Švédka Paersonová na něj dorazila v pozici držitelky druhého nejrychlejšího mezičasu a z její nesmírně razantní jízdy bylo cítit, jak strašně touží závod vyhrát. Její let vyrazil divákům dech, švédská lyžařka jím atakovala rekord své země ve skocích na můstku

Přehrát

00:00 / 00:00

Miroslav Augustin sledoval, jak se sportovci vyrovnávají se stresem.

Dolétla asi 60 metrů daleko, ale dopad neustála a místo zařizování věcí spojených se slavnostním ceremoniálem ji čekalo lékařské vyšetření. Podobně skončilo na stejném místě i několik dalších předních sjezdařek.

Naopak Američanka Vonnová by se v soutěži o agresivitu závěrečného skoku neumístila mezi první desítkou, nešla do maximálního rizika, na soupeřky si najela náskok v jiných pasážích trati a triumfovala. V duchu zásady - rychleji, výše, silněji, ale s rozmyslem.

Miroslav Augustin, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme