Předseda ruského olympijského výboru Ťagačov odstoupil

Šéf ruského olympijského výboru Leonid Ťagačov rezignoval na svou funkci. Tento krok zřejmě zapříčinil i výrok prezidenta Dmitrije Medvěděva, který v souvislosti s neúspěchem ruských sportovců na olympijských hrách ve Vancouveru, vyzval zodpovědné sportovní funkcionáře k odchodu z jejich postů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zahájení ZOH ve Vancouveru - olympijský oheň | Zdroj: ČTK

Rezignaci Leonida Tjagačova na post šéfa ruského olympijského výboru potvrdil tiskový mluvčí organizace, kterého citovala agentura Interfax. Podle něj je krok údajně spojen s propadem ruského olympijského týmu na hrách ve Vancouveru. Ťagačovova kancelář nicméně informaci zatím oficiálně nepotvrdila.

Ruská reprezentace obsadila v Kanadě v pořadí národů až jedenácté místo, navíc získala pouhé tři zlaté medaile, což je její nejhorší výsledek v historii.

Po skončení her ruský prezident Dmitrij Medvěděv ostře zkritizoval sportovní funkcionáře a vyzval ke změnám v přípravě reprezentantů před příští zimní olympiádou, kterou za čtyři roky bude hostit jihoruské Soči.

Lenka Kabrhelová, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme