Snowboardistka Pančochová skončila na U-rampě v semifinále

Nadějná snowboardistka Šárka Pančochová se do finále závodu na U-rampě neprobojovala. Její první vystoupení na olympijských hrách tak skončilo po semifinále. Devatenáctiletá Češka nakonec obsadila v konečném pořadí 14. místo. Zlato bere Australanka Torah Brightová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Snowboardistka Šárka Pančochová při olympijském závodě na U-rampě | Zdroj: ČTK

Šárka Pančochová se dostala z kvalifikace do semifinále ze sedmnáctého, tedy předposledního možného místa. Tam hned v první jízdě zajela svůj nejlepší výkon v olympijském závodě, který jí nakonec zajistil čtrnáctou příčku. Druhá jízda už zlepšení nepřinesla. Devatenáctiletá závodnice se proto do finálové dvanáctky neprobojovala.

Vítězná Australanka Torah Brightová nejprve v první finálové jízdě zklamala, druhou však zajela výborně, a získala tak zlatou medaili. Stříbro si zajistila obhájkyně titulu z Turína Hannah Teterová a bronz další Američanka Kelly Clarková.

ZOH - snowboarding - ženy - U-rampa:

1. Brightová (Austr.) 45,0 b., 2. Teterová 42,4, 3. Clarková (obě USA) 42,2, 4. Liou Ťia-jü (Čína) 39,3, 5. Rodriguezová (Fr.) 34,4, 6. Nicollová (Kan.) 34,3, 7. Sun Č'-feng (Čína) 33,0, 8. Crawfordová (Austr.) 30,3, 9. Hallerová (Švýc.) 27,9, 10. Hightová (USA) 24,6, ... 14. Pančochová (ČR) - vyřazena v semifinále.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme