Martina Sáblíková: Poslední tři kola jsem ve zlato nevěřila

Prezident Mezinárodního olympijského výboru Jacques Rogge označil Martinu Sáblíkovou po závodu na pět kilometrů za královnu rychlobruslení. A zaslouženě, dvaadvacetiletá svěřenkyně trenéra Petra Nováka se nesmazatelně zapsala do české olympijské historie, když jako první sportovec získala dvě první místa na zimních hrách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martina Sáblíková s trenérem Petrem Novákem | Foto: ČTK

Jaký je to, Martino, pocit stát se co do počtu medailí nejúspěšnější českou zimní olympioničkou?

Zatím si to vůbec nepřipouštím, v této chvíli se mi chce hlavně strašně spát. Všechno mě bolí, ten závod byl totiž velmi těžký. Stephanie Beckertová zajela výborný čas, a já jsem tak musela opravdu hodně pracovat v posledních kolech, abych na to první místo dosáhla.

Přehrát

00:00 / 00:00

proud OH-Rychlo-Sáblíková.mp3

Také Clara Hughesová předvedla vynikající výkon. Měla jste obavy, když vaše největší soupeřky zajížděly tak kvalitní časy?

Clara Hughesová zajela skvěle, dalo se to ale čekat. Ona se připravovala speciálně na tyto hry a jako domácí reprezentantka měla velkou podporu. Stephanie pak už na trojce ukázala, že si dokáže velice dobře rozvrhnout tempo, a na pětce to pak prodala. Já byla ráda, že jsem nastoupila až po ní, protože jsem věděla, jak mám přesně jet. I tak to ale bylo opravu těžké.

Ve které fázi závodu jste začala věřit, že by to mohlo být zlato?

Přehrát

00:00 / 00:00

proud OH-Rychlo-Novák.mp3

Když na mě ze začátku trenér zakřičel, že mám jednu a půl sekundy náskok, tak jsem si říkala, že by to mohlo dopadnout. Poslední tři kola jsem ale byla tak hotová, že jsem si myslela, že to prostě nevyjde a že budu druhá. Ale naštěstí to bylo zlato.

Slavnostní ceremoniál už máte docela nacvičený, jak jste si ho užila?

Bylo to skvělé, jsem ráda, že jsem ho mohla znova zažít, protože atmosféra je tady úžasná. Co víc říct. Prostě nádhera.

Ve Vancouveru jste získala tři medaile, která je pro vás nejcennější?

Ta na pět kilometrů. Byl to boj až do konce a já jsem za tohle zlato opravdu ráda. Na minulé olympiádě jsem byla na téhle trati až čtvrtá, a tak jsem chtěla všem ukázat, že na medaili zkrátka mám.

Přehrát

00:00 / 00:00

sablikova po ceremonialu.mp3

Vnímala jste podporu diváků v richmondské hale?

Chci poděkovat všem lidem, kteří mi věřili a podporovali mě. Také chci poděkovat trenérovi Petru Novákovi, který mě až do cíle dokázal vždy správně namotivovat.

Co máte v plánu v nejbližších dnech? Stihnete se podívat na nějaké závody?

Doufám, že ano. Měla jsem slíbený biatlon a trenér říkal, že teď už si to zasloužím.

Ondřej Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme