Poslední den ZOH: Bauer na padesátce a hokejové finále

Už jen dvě položky zbývají vyplnit v seznamu olympijských vítězů her 21. zimní olympiády. Kanada a Spojené státy americké se utkají ve finále hokejového turnaje, v závodu běžců na lyžích na 50 kilometrů klasicky s hromadným startem budeme věřit v úspěch Lukáše Bauera.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Bauer po prvním závodě ve Vancouveru | Foto: ČTK/AP

Po výkonech v předchozích závodech a hlavně ve štafetě do něj český reprezentant vyrazí jako jeden z favoritů, ze kterého musí mít protivníci strach.

Ví to i sám Lukáš Bauer: „Určitě budou vědět, že jsem silný a že se mnou musí počítat, to už jsem ukázal v jiných závodech, ale to pole bude tak vyrovnané, že je to otevřené. Navíc přijede i Veerpalu, který pojede speciálně jen tu padesátku. Můžu vyhrát, ale můžu být i desátý, rozhodne se v neděli.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslední den ZOH: Bauer na padesátce a hokejové finále

Vyvrcholením her pak bude finálový zápas olympijského turnaje hokejistů, který proti sobě svede Kanadu a Spojené státy. Kanaďané berou finále i jako odvetu za porážku, kterou jim po padesáti letech na olympiádě připravili Američané v základní skupině.

Ve Vancouveru prošly Spojené státy bez ztráty jediného bodu, zatímco Kanada klopýtla se Švýcarskem a měla co dělat i v semifinálovém duelu se Slovenskem. Vyprodaný stadion Canada Hockey Place se těší na oslavy dalšího kanadského zlata, které by hokejisté zopakovali po osmi letech.

Američané by jim rádi oplatili prohru z finále v Salt Lake City v roce 2002, a dosáhli tak na olympijské vítězství třicet let po nečekaném prvenství v Lake Placid.

Závod Lukáše Bauera můžete na Radiožurnálu sledovat v živých vstupech od 18:30, hokejové finále celé v přímé reportáži od 21:15 SEČ.

Miroslav Bureš, Petr Souček, Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme