Výsledky z Vancouveru nejsou neúspěch, říká šéf českých paralympiků

Výprava českých paralympiků se vrátila z her ve Vancouveru s jednou medailí. Bronz vybojovala lyžařka Anna Kulíšková. Solidní výsledek zaznamenali při svém premiérovém startu i sledgehokejisté, kteří skončili pátí.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Monoski - zimní paralympijské hry

Monoski - zimní paralympijské hry | Foto: © VANOC/COVAN

Vedoucí české paralympijské výpravy ve Vancouveru Jaroslav Křeček v rozhovoru pro Radiožurnál řekl, že zisk jedné medaile rozhodně nepovažuje za neúspěch:

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor s vedoucím české paralympijské výpravy ve Vancouveru Jaroslavem Křečekem pro Radiožurnál

„Je potřeba to rozdělit do části lyžařské a části ledové. V lyžařské části Anička Kulíšková měla ještě v dalších disciplínách na medailové umístění, takže očekávání bylo maličko vyšší, o jednu až dvě medaile. V mužském lyžování výsledky odpovídají přesně naší úrovni, takže tam nelze o zklamání hovořit.“

„V ledním hokeji naše páté místo na paralympidádě je báječným potvrzením pátého místa na loňském mistrovství světa. Uvědomme si, že praktikujeme tento sport v nejlepším případě osm deset let, v případě některých hráčů je to i kratší doba.“

Jaké vůbec podmínky pro přípravu mají v Česku handicapovaní sportovci?

„Ve srovnání se zahraničím jsme samozřejmě velice pozadu, o srovnání s olympioniky vůbec nelze hovořit. Naše podmínky nejsou dobré, tady máme mnohem větší přání a možnosti, co sledovat a co se snažit na příští období se svými partnery vylepšit.“

A co třeba srovnání se Slovenskem, které si přivezlo z Kanady 11 medailí a v pořadí národů skončilo šesté?

„My jsme měli se Slovenskem přesně stejný počet sportovců na soupiskách. Ovšem z našich devatenácti bylo 15 sledgehokejistů, zatímco ve slovenské výpravě bylo 19 lyžařů. Odpovídá to přesně tomu, že Slovensko se už nějakých 30 let systematicky věnuje právě lyžování, tam to má hlubší historické důvody na úrovni vedení paralympijského výboru a Slovenského svazu tělesně postižených sportovců.“

Martin Hromádka, Veronika Sedláčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme