České hlavy z mladé generace umějí spolupracovat s praxí

Již za týden bude jasné, které osobnosti vědy a techniky budou oceněny ve vědecké soutěži Česká hlava. Na slavnostním vyhlášení již devátého ročníku budou překvapením hlavně mladí a talentovaní badatelé.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Motto soutěže Česká hlava

Podle jednatele projektu na podporu vědecké a technické inteligence Václava Marka nasbírali mladí vědci zkušenosti v zahraničí a dobře spolupracují s průmyslem, kterému prodávají svoje nápady.

„V prvních ročnících to byly výkony v kategorii citační a teď už se to překlápí, hlavně u těch mladých. Oni mají už ambice nenechat to jen u té výzkumné zprávy. Oni si potom jdou sami individuálně, že si až najdou výrobce,“ tvrdí Marek.

Odborná porota posuzuje vědecké objevy hned v pěti kategoriích. O hlavním ocenění – Národní ceně vlády – už rozhodl nedávno Nečasův kabinet. Malou českou Nobelovu cenu si odnese genetik Jan Svoboda z Ústavu molekulární genetiky.

Lucie Maňourová, Petra Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme