Unikátní nález v Izraeli. Archeologové objevili nářadí stovky tisíc let staré

Archeologové nedaleko izraelského Tel Avivu objevili opracované pazourky a další nářadí. Patřilo zřejmě prehistorickým lidem z rodu Homo erectus, tedy člověka vzpřímeného. Podle archeologů artefakty pochází z doby před 500 tisíci lety. Informoval o tom zpravodajský server BBC.

Tel Aviv Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Archeologové v Izraeli objevili nářadí prehistorických lidí. 'Pro naše předky to byl ráj,' hlásí | Foto: Samuel Magal/Izraelský památkový úřad

Naleziště, které se nachází u města Džaldžúlja, bylo podle odborníků „rájem" pro naše prehistorické předky. V oblasti byla různorodá vegetace, protékal jí potok a zdržovalo se tam mnoho zvířat.

Historie původních obyvatel Ameriky schovaná v kostech batolete. Archeologové hlásí mimořádný objev

Číst článek

Archeologové v hloubce asi pěti metrů objevili na místě více než 100 velmi zachovalých opracovaných pazourků a další nářadí našich předků.

„Voda přinášela úlomky pazourku, z kterých se vyrábělo nářadí. Naši předci tu lovili a zpracovávali zvířata, která se tu zdržovala. Prehistoričtí lidé tu měli vše, co potřebovali," uvedl vedoucí archeologického institutu v Tel Avivu Ran Barkaj.

„Naleziště je úžasné, zejména kvůli zachovalosti artefaktů a také protože nám pomůže lépe poznat tuto prastarou kulturu," řekla Majaan Šemerová z izraelského památkového ústavu.

Archeologické práce na místě začaly před rokem poté, co bylo oznámeno, že v oblasti bude postavena budova.

Homo erectus obýval naši planetu před 1,89 miliony až 143.000 lety a zřejmě patřil k prvním lovcům a sběračům.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme