Amatérský historik 19 let tajil svůj nález. V lese objevil 80 metrů Berlínské zdi

Muž nalezl 80 metrovou část Berlínské zdi na severu města již v roce 1999. Nyní nález zveřejnil, aby zajistil, že se úřady postarají o zachování památky. „Podle mého průzkumu se jedná o poslední část původní zdi,“ sdělil nálezce Christian Bormann deníku Berliner Zeitung.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle serveru DW památkový úřad o existenci sekce Berlínské zdi nevěděl. V záznamech byla tato část vedená jako zdemolovaná. Bormann, amatérský historik, se rozhodl nález zveřejnit 19 let poté, co památku poškodila bouře. Také se obával možného poničení místa vandaly. Zveřejnil tedy objev na svém blogu a kontaktoval úřady.

Berlínská zeď je symbolem rozdělení Evropy na východní a západní část během Studené války. Byla budována od roku 1961. Právě z první etapy stavby pochází tato sekce. Zeď tvořila opevněnou hranici a při pokusu o její překročení ztratilo život více než sto lidí.

Z tohoto důvodu událost upoutala pozornost europoslance Arne Gerickea, který ji označil „nález evropského významu“. Gericke nálezce navštíví v úterý.

tak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme