Dva Němci ukradli z kostnice v Rakousku 14 lebek. Policie je obviní z ‚rušení klidu zemřelých‘

Dva Němci z Řezna v pátek ukradli 14 lebek z kostnice kostela v jižním Rakousku. Policie kosterní ostatky objevila v kufru auta při běžné dopravní kontrole.

Mölbling Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lebka, ilustrační foto

Muži lebky ukradli v pátek odpoledne při návštěvě veřejně přístupné kostnice v obci Mölbling v jižním Rakousku (ilustrační foto) | Foto: stock exchange, Uživatel: topcatcham

Třiačtyřicetiletý řidič a jeho pětatřicetiletý spolujezdec uvedli, že lebky vzali, protože se zajímají o smuteční a pohřební kulturu. O případu informovala policie rakouské spolkové země Korutansko. 

Probírali jsme kosti Otce vlasti. Karel IV. byl ortopedické muzeum, přibližuje profesor Bartoníček

Číst článek

Muži lebky ukradli v pátek odpoledne při návštěvě veřejně přístupné kostnice v obci Mölbling v jižním Rakousku. Po zadržení uvedli, že nikdy dřív si žádné kosti odnikud neodnesli. Policie lebky zajistila a muže obviní z „rušení klidu zemřelých“.

Kostnice jsou místa, kam se ukládaly lidské kosti ve chvíli, kdy nebylo na hřbitovech místo. Na rozdíl od Německa jsou v rakouských Korutanech stále poměrně běžné, uvedla policie v prohlášení. 

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme