Návštěvníci Benešovy vily v Sezimově Ústí si mohou prohlédnout novou expozici i prohlídkovou trasu

Nahlédnout ještě víc do života manželů Benešových můžou návštěvníci vily v Sezimově ústí na Táborsku. Expozici o tomto významném páru českých dějin doplnily v pátek dvě nové místnosti.

Sezimovo ústí (jižní Čechy) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nová expozice v Benešově vile

Nová expozice v Benešově vile | Foto: Kristýna Barchini | Zdroj: Český rozhlas

Návštěvníci tam uvidí třeba sošku lva, kterým Hana Benešová zdobila stůl svého manžela, nebo náplet, který mu dávala na konvici, aby mu při práci nevystydl čaj.

Přehrát

00:00 / 00:00

Návštěvníci Benešovy vily v Sezimově Ústí si mohou prohlédnout novou expozici i prohlídkovou trasu

„Protože naše výstava je věnována takovému intimnímu světu Hany Benešové, představujeme předměty, které byly skryté v její ložnici a pracovně a které tak neměla veřejnost možnost nikdy vidět,“ vysvětluje Miroslava Burianová z Národního muzea.

Například hedvábný župan Hany Benešové pravděpodobně za jejího života viděla pouze její komorná a její manžel. Žena druhého československého prezidenta Edvarda Beneše vždy vycházela z domu upravená a i na zahradu nosila krásné šaty.

Celou reportáž si poslechněte v nahrávce v úvodu článku.

Kristýna Barchini Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme