Německo vyšetřuje 96letého muže. Je podezřelý, že se účastnil masakru židovských rodin v Babím Jaru

Německá justice zahájila vyšetřování vedené proti šestadevadesátiletému muži z Hesenska, který je podezřelý z možné účasti na velkém masakru Židů za druhé světové války na Ukrajině. Podle agentury DPA to ve středu oznámil mluvčí prokuratury v Kasselu.

Kassel (Německo) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Babí Jar u Kijeva, místo, kde nacisté na začátku vlády postříleli desetitisíce ukrajinských Židů | Foto: Klára Stejskalová | Zdroj: Český rozhlas

Dotyčný muž se podle sdělení mluvčího mohl jako příslušník praporu nacistických jednotek SS zapojit koncem roku 1941 do masového vraždění v rokli Babí Jar. Během dvou dnů tam bylo postříleno 33 000 mužů, žen a dětí, téměř celé zbývající židovské obyvatelstvo Kyjeva.

Vyšetřovatele na tohoto člověka upozornil dopis od Centra Simona Wiesenthala v Jeruzalémě. Podle kasselské prokuratury obsahoval obvinění muže, že byl příslušníkem zásahové skupiny, která byla odpovědná mimo jiné i za uvedený masakr.

Prokuratura v Kasselu nyní prověřuje, zda obviněný za druhé světové války byl skutečně příslušníkem praporu SS a zda se vraždění v rokli Babí Jar zúčastnil.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme