Bismarckova čepice se v aukci prodala za 3,4 milionu korun. Za milion dražitelé získali obojky jeho psů

Za 125 000 eur (3,4 milionu korun) se v Německu vydražila čepice prvního německého kancléře Otty von Bismarcka. Zájemce o brigadýrku se našel navzdory tomu, že jsou na ní skvrny i stopy po řádění molů, informovala agentura DPA.

Mnichov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

null

null

Žluto-bílá čepice patřila ke společenské uniformě kyrysnického regimentu barona von Seydlitz, jehož byl Otto von Bismarck členem. Podle aukční síně Hermann Historica se zbytek uniformy stále nachází v Schönhausenu, kde se první kancléř sjednoceného Německa v roce 1815 narodil.

Nejdražší sportovní obuv na světě. Jordanovy boty z nováčkovské sezony se vydražily za 14 milionů

Číst článek

Kromě čepice se v mnichovské aukci prodaly také dva obojky z Bismarckova majetku. Jeden z nich získal zájemce za 17 500 eur (472 000 korun), druhý dokonce za 20 000 eur (540 000 korun).

První z obojků vyrobený z alpaky nosila Bismarckova doga, která zemřela v roce 1897. Její zdrobnělé jméno, Rebeckchen, je na obojku vyryté. Druhý obojek patřil jednomu ze dvou kancléřových psů jménem Tyras. První Tyras vstoupil do dějin tím, že na Berlínském kongresu v roce 1878 roztrhl kalhoty ruskému ministru zahraničí Alexandrovi Gorčakovovi.

Otto von Bismarck byl jedním z nejvýznamnějších německých politiků 19. století. Pruský šlechtic měl hlavní zásluhu na sjednocení Německa, jehož se stal v roce 1871 prvním kancléřem.

null

null

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme