Únor 1948 minutu po minutě: 'Právě jsem se vrátil z Hradu,' hlásil Gottwald z improvizované tribuny

Poválečná polodemokracie v Československu končí. Komunisté dokonale využívají chyb svých politických rivalů a konečný zápas přesouvají na ulici. Výhružné mítinky zaplavily celou zemi. Najde se síla, která by dokázala čelit nastupující totalitě? To sledovala retro online reportáž Únor 1948.

Praha (Aktualizováno: 21:21 25. 2. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Klement Gottwald v únoru 1948. | Foto: Post Bellum

Události února 1948 jsou běžnou součástí učebnic dějepisu, známe je z televizních dokumentů i hraných filmů. Sledujete-li ale zběsilé tempo politických jednání, zákulisních dohod, mítinků a represí na twitterovém účtu @Unor_1948, poznáváte historii i s trochou emoce přímého účastníka děje.

Nejde o první takový „přímý přenos z minulosti“, podobně jsme už mohli s odstupem desítek let sledovat události ze srpna 1968 nebo znovu „prožít“ roky 1989 až 1993. Kouzlo ale zřejmě stále funguje, soudě alespoň podle zájmu o Únor 1948, který během pár dnů zaujal přes 1600 sledujících na twitteru.

Projekt je součástí speciální rubriky na webu Českého rozhlasu Plus, kde si zájemci najdou další články a rozhlasové dokumenty z doby nástupu komunistické diktatury.

Ruzbeh Oweyssi Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme