Churchillovy bačkory se v aukci prodaly za téměř 1,2 milionu korun. Nosil je v 50. letech

Bačkory, v nichž svým nohám v 50. letech minulého století ulevoval někdejší britský premiér Winston Churchill, se v úterní aukci prodaly za 39 040 liber (1,19 milionu korun). Informovala o tom britská média.

Londýn Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bačkory, v nichž svým nohám v 50. letech minulého století ulevoval někdejší britský premiér Winston Churchill, se v úterní aukci prodaly za 39 040 liber

Bačkory, v nichž svým nohám v 50. letech minulého století ulevoval někdejší britský premiér Winston Churchill, se v úterní aukci prodaly za 39 040 liber | Zdroj: Bellmans

Trepky ušité z černého sametu s koženou stélkou a zlatě vyšívaným monogramem WSC (Winston Spencer Churchill) dražila aukční síň Bellmans, která očekávala, že za ně zájemci budou ochotni zaplatit 10 000 až 15 000 liber.

Churchillův obraz mešity se prodal za sedm milionů liber, předtím ho vlastnila Angelina Jolie

Číst článek

Jejich cena se ale vyšplhala na 32 000 liber, dalších 7040 liber činí aukční přirážka. Novým majitelem bačkor je nejmenovaný soukromý sběratel z Velké Británie.

„Winston Churchill je osobností, které si lidé z různých koutů světa stále velmi váží, a o aukci se zajímala média i kupci z Británie i ze zahraničí,“ řekl Julian Dineen ze společnosti Bellmans.

Příbuzní konzervativního premiéra bačkory prodali v roce 1968. Jejich dosavadní majitel je koupil v aukci koncem 90. let minulého století. Spolu s nimi byla tehdy i nyní na prodej Churchillova sklenička na brandy. I ta v úterý změnila majitele, vydražila se za 18 300 liber (560 000 Kč), včetně provize.

Winston Churchill byl premiérem za druhé světové války a pak v období 1951 až 1955. Za svůj velký vzor ho považuje současný šéf britského kabinetu Boris Johnson.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme