Internet překonal v Rusku ve sledovanosti poprvé televizi

V Rusku poprvé předběhl internet v popularitě klasické televizní kanály. Nejoblíbenějším mediálním zdrojem se stal internetový portál Yandex. Podle průzkumů ho sleduje více lidí, než kterýkoli z ruských televizních kanálů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Internet, ilustrační foto | Foto: stock exchange

Podle součtů analytické společnosti TNS překonal internetový portál Yandex, který nabízí jiný pohled na zpravodajské dění než oficiální média, i nejsledovanější ruskou státní televizi - První kanál.

Internetový server v dubnu každodenně sledovalo víc než 19 milionů lidí, publikum Prvního kanálu bylo ve stejnou dobu o milion menší.

Deník Vědomosti, který výsledky průzkumu zveřejnil, přitom upozorňuje, že se dramaticky zmenšuje i rozdíl mezi sledovaností všech televizních kanálů a ruskojazyčného internetu jako takového.

V dubnu podle analytiků využívalo internet kolem 30 milionů Rusů. Televizi ve stejném období každý den zapnulo o milión lidí méně.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme