Na palubě indického letadla se vznítil mobilní telefon. Letadlo muselo nouzově přistát

Dopravní letadlo na lince mezi indickým Dillí a Indaurem nouzově přistálo poté, co jedné z cestujících začal hořet mobilní telefon Samsung J7. Informuje o tom deník Hindustan Times.

Dillí Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letadlo společnosti Jet Airways | Foto: Andy Bay | Zdroj: Pixabay

„Byla to panika ve vzduchu. Modlili jsme se k Bohu,“ popsala Arpita Dhalová zážitek z letadla, poté, co se její telefon na palubě vznítil. To, že něco není v pořádku, si všimla přibližně 15 minut po startu poté, co z její kabelky pod sedadlem začal stoupat dým.

Viník odhalen. Za vznícení smartphonů Samsung mohly problémy s designem a výrobou baterií

Číst článek

Jeho zdrojem byl stroj Samsung J7, který se v tu chvíli nacházel vedle dvou dalších telefonů. Přivolaná posádka se požár pokusila uhasit hasicími přístroji, ty podle manžela Dhálové ale nefungovaly. Telefon nakonec posádka musela hodit do nádoby s vodou.

Manželský pár si plánuje stěžovat, aerolinka ale tvrdí, že posádka postupovala podle předepsaných postupů.

Příčina vznícení telefonu zatím není známá, indická pobočka společnosti Samsung se podle svého zástupce v současnosti snaží zjistit více informací. Samsung řešil podobné problémy už před rokem, kdy bylo zaznamenáno několik desítek případů samovznícení telefonu Galaxy Note 7. Společnost tehdy musela prodej telefonu zastavit.

vjb, mos Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme