Dvě jezera v Argentině se zbarvila do růžova. Důvod zatím není známý, ekologové jsou znepokojení

Dvě jezera v Argentině náhlé zrůžověla (fotografie z dronu) | Foto: Daniel Feldman | Zdroj: Reuters

Dvě jezera v argentinském regionu Patagonie náhle zrůžověla. Změna barvy zatím nebyla vysvětlena, ale místní ekologové se obávají, že by zbarvení mohlo být způsobené průmyslovou kontaminací, uvedla agentura Reuters.

Trelew Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jezera se nacházejí blízko průmyslového parku na okraji argentinského města Trelew, na prašné planině podobné poušti, která je převážně opuštěná. Městští úředníci však nedávno podle zpráv na sociálních sítí města Trelew objevili v povodí nákladní auto, které tam vysypávalo odpad.

Úřady místním médiím poskytly zatím rozdílné názory na to, zda může být náhlá změna vody v jezerech škodlivá. Ekologové jsou však znepokojení.

Dvě jezera v Argentině náhlé zrůžověla | Foto: Daniel Feldman | Zdroj: Reuters

Místní aktivista Pablo Lada, člen argentinské národní ekologické sítě RENACE, řekl agentuře Reuters, že zrůžovění mohlo způsobit barvivo, které se obvykle používá k tomu, aby krevety, které se chovají nedaleko, získaly své typické růžové zbarvení.

„Myslím si, že růžová laguna odhalila nedostatečné zpracování tohoto odpadu, které se stalo velkým problémem,“ uvedl Lada.

Místní a regionální úředníci zabývající se ochranou životního prostředí vyšetřují příčinu možného znečištění jezer. Zatím ale nedospěli k žádnému závěru.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme