Přepisování tabulek teplotních rekordů. Červenec byl nejteplejším v historii měření

Letošní červenec byl na Zemi vůbec nejteplejším měsícem v historii měření, které sahá do roku 1880. Informovali o tom ve čtvrtek američtí meteorologové, kteří tak potvrdili předchozí zprávu svých evropských kolegů z programu Copernicus. Podle amerického Národního úřadu pro oceány a ovzduší byl letošní červenec o 0,95 stupně Celsia teplejší, než činí teplotní průměr pro tento měsíc za 20. století.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Procházka po Benátkách není v těchto dnech zcela příjemná | Zdroj: Reuters

Dosavadní rekordně nejteplejší měsíc, kterým byl červenec 2016, překonal ale jen těsně - o 0,03 stupně Celsia.

Česko podle meteorologů v noci zasáhnou další bouřky. Výstraha platí pro osm krajů

Číst článek

S přepisováním tabulek teplotních rekordů se čekalo právě na potvrzení od amerických meteorologů. Už začátkem srpna rekord ohlásili evropští vědci z programu Copernicus, kteří nicméně upozornili, že jiná pracoviště mohou vzhledem k velmi těsnému překonání rekordu dojít k odlišným výsledkům.

Odborníci už předem očekávali, že se červenec zařadí k nejteplejším měsícům v novodobé historii, a to zejména kvůli vlnám veder, které zasáhly velkou část Evropy i Spojených států. Na řadě míst padaly v červenci národní či oblastní rekordy, více než 40 stupňů Celsia naměřili meteorologové i na severu Německu, v Belgii či Nizozemsku.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme