‚Byl klidný, spal na mých nohou.‘ Estonci zachránili z mrazivé vody vlka v domnění, že jde o psa

Mrazivé čtvrteční ráno. Přehrada Sindi na druhé nejdelší estonské řece Pärnu. Rando Kartsepp, Robin Sillamäe a Erki Väli, tři mladí dělníci se chystají pracovat. V tom jeden z nich zahlédne psa, který se propadl ledem a zoufale se snaží vyškrábat z ledové vody. Neváhají a pomáhají mu. Jenže když ho odvezou ke zvířecím záchranářům, zjišťují, že ve skutečnosti zachránili asi ročního vlka.

Tento článek je více než rok starý.

Tallinn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vedoucí veterinářské kliniky Tarvo Markson dodal, že vlk utrpěl vážný šok a podchlazení

Vedoucí veterinářské kliniky Tarvo Markson dodal, že vlk utrpěl vážný šok a podchlazení | Zdroj: Estonský spolek na ochranu zvěře

„Plaval sám, uvolnili jsme mu cestu v ledu,“ popsal estonskému serveru Postimees jeden ze zachránců Rando Kartsepp s tím, že mladý vlk musel uplavat asi sto metrů.

„Museli jsme ho nést do svahu. Byl docela těžký,“ dodal.

Promrzlého a s kousky ledu v kožichu ho zabalili do ručníku. Napadlo je, že možná nejde o psa, ale neměli moc času přemýšlet.

Běžně plachý vlk navíc nebyl agresivní, ani se nepokoušel utéct. Mladí dělníci ihned zavolali veterinářům a ti jim řekli, aby ho dovezli na místní kliniku ve městě Pärnu.

‚Spal na mých nohou‘

Během cesty autem se nic zvláštního nestalo. Pes, tedy vlk, poklidně spal na zemi s hlavou položenou na nohou jednoho ze svých zachránců. „Byl klidný, spal na mých nohou. Když jsem se chtěl protáhnout, na chvíli zvedl hlavu,“ řekl Kartsepp.

Vlci s GPS. Vědci chtějí dát zvířatům v Českém Švýcarsku speciální obojky

Číst článek

Ani veterináři zpočátku nevěděli, že jde o vlka, i když měli určité podezření, uvedl britský server BBC. Až místní zkušený lovec řekl, že ve skutečnosti se mazlí s vlkem. „Byl to nový zážitek, doufám, že bude v pořádku,“ dodal Kartsepp.

Šťastný konec

Vedoucí kliniky Tarvo Markson dodal, že vlk utrpěl šok a podchlazení. „Zezačátku byl tak hotový, že se vůbec nebránil. Prostě jsme ho měli v pokoji. Ale jak začal chápat, co se děje, říkal jsem si, že se může situace stát nebezpečnou. Tak jsme ho dali do klece,“ řekl Markson.

Estonští ochranáři dodali, že vlk měl nízký krevní tlak, což vysvětluje jeho poddajnost. Během dne se zotavil a mohl tak být vypuštěn zpět do přírody, hned poté, co byl opatřen elektronickým obojkem na monitorování pohybu.

„Jsem tak šťastní, jak to dopadlo a chceme všem poděkovat – zejména těm mužům, kteří vlka zachránili a veterinářům, kteří se nebáli ošetřit a uzdravit divoké zvíře,“ dodali estonští záchranáři.

och Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme