Fotbalový zápas zahájil roztleskáním fanoušků a předáním míče medvěd, ochránci zvířat se bouří

„Šokující“ a „nelidské“. Tak reagují ochránci zvířat na video, které zachycuje medvěda na zápase třetí ruské ligy mezi FC Mashuk-KMV Pjatigorsk a FC Angushtem Nazran. V Rusku bude v červnu letošního roku mistrovství světa ve fotbale, kromě Cristiana Ronalda a Lionela Messiho, by však medvěd Tim být přítomen už neměl.

Video Pjatigorsk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Velkého cirkusového medvěda Tima nejdříve vedou podél tribuny, následně se postaví na zadní a zatleská divákům. Nakonec předá míč rozhodčímu, aby mohl zahájit zápas.

FIFA musela následně po zveřejnění videa popřít spekulace, že medvěd bude podobným způsobem využit i při zahajovacím ceremoniálu na mistrovství světa.

Opilý muž vlezl ke kladenským medvědům. Samice se mu zakousla do nohy

Číst článek

Elisa Allenová, ředitelka zvířecí péče v organizaci na ochranu zvířat PETA, řekla pro BBC, že chování ruských pořadatelů bylo velmi špatné.

„Používat medvěda jako posluhovače na fotbalovém zápase je nehumánní a velmi nebezpečné,“ uvedla pro britskou televizi.

„Medvěd je symbol Ruska, takže doufáme, že země prokáže nějakou lítost a národní hrdost a přestane medvědy využívat,“ dodala Allenová.

Incident dokazuje, že příklady zneužívání zvířat ve světě stále přetrvává. Kritici tohoto ruského představení upozorňují, že medvědi jsou divoká zvířata, která by měla žít buď ve volné přírodě, anebo alespoň v rezervacích, které jsou jim přizpůsobeny.

To, že jsou přivázaní řetězem a nucení předvádět pro ně nepřirozené pohyby před velkým rozvášněným davem, je může stresovat a trvale poškodit fyzicky i psychicky, připomíná PETA.

jgr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme