Hnízdo vrány šedé zhatilo měření emisí v Třineckých železárnách. Mláďata dostala přednost

Na nečekané potíže narazili inspektoři životního prostředí v Třineckých železárnách. Při plánovaném měření emisí objevili na komíně koksárenské baterie hnízdo vrány šedé, která si vybírá vysoko položená místa, většinou ale v korunách stromů. Jak potvrdila mluvčí železáren Petra Macková Jurásková, odchování mláďat dostalo přednost.

Třinec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Po dohodě s Českou inspekcí životního prostředí jsme měření odložili do doby, než vrána ta mláďata odchová, odletí z hnízda. Tak abychom ji nevyrušovali. Tím neporušíme žádný zákon, máme tam dostatečnou lhůtu na to, abychom to provedli,“ upřesnila mluvčí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Mluvčí Třineckých železáren Petra Macková Jurásková

Vrána překvapila pracovníky akreditované firmy ve chvíli, když se vydali na komín provést přípravu na měření emisí. Na pracovníky útočila, bránila své hnízdo.

Vrána šedá, zvaná také šedivka má obvykle tři až šest mláďat. Jedná se o hojně rozšířený druh hlavně v severní a východní Evropě. Inkubace vajec trvá 18 až 21 dní a po třiceti dnech mláďata hnízdo natrvalo opouští.

Martin Knitl, František Tichý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme