Kolabují lidé i kaktusy. V Arizoně už měsíc neklesá teplota pod 40, o život kvůli vedru přišlo 25 lidí

Pás horkého vzduchu zasáhl už dvě třetiny obyvatel Spojených států. Táhne se od jihozápadu Severní Ameriky až na východní pobřeží. Veder zůstaly ušetřené jen západní a východní cípy země u hranic s Kanadou. Na celém území přesahují denní teploty 30 stupňů. V Arizoně už měsíc neklesá teplota pod 40.

Od stálého zpravodaje Phoenix (Arizona) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pokrývači se během vlny veder v texaském městě Eagle Pass kryjí před sluncem klobouky

Pokrývači se během vlny veder v texaském městě Eagle Pass kryjí před sluncem klobouky | Zdroj: Reuters

Extrémní horko už v Arizoně připravilo o život 25 lidí. Ani v noci se v metropoli Phoenixu neochladilo pod 30 stupňů už více než tři týdny.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si reportáž o vysokých teplotách v USA

Vlna veder expandovala dále na východ a Národní meteorologická služba vydala varování před vysokými teplotami pro více než 100 milionů obyvatel Spojených států.

V Texasu a Novém Mexiku ukázaly teploměry skoro 40 stupňů a v New Yorku nebo Washingtonu bylo v pátek odpoledne přes 35.

Podobné teploty se očekávají i v dalších dvou dnech. Ve vedry nejvíce postižené Arizoně začaly kaktusům saguaro odpadávat odnože, nebo se začaly rostliny lámat celé.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme