Irma zaskočila kapustňáky, kvůli rychlému odlivu uvízli nasuchu

Ohromná síla hurikánu Irma způsobila na mnoha místech ústup moře od břehů Floridy. Blízko Sarasoty kvůli rychlému odlivu zůstali na souši dva kapustňáci.

Sarasota (Florida) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kapustňák | Zdroj: U.S. Geological Survey

Takzvané mořské krávy uvízly v neděli v zálivu u floridské Sarasoty v okresu Manatee. Upozornilo na to několik místních obyvatel na facebooku.

Hurikán Irma, v té době ještě zhruba 160 kilometrů vzdálený od Sarasoty, nasál mořskou vodu a způsobil její ústup několik set metrů od pobřeží. Kapusťnáci nestačily s vodou odplavat a zůstali nasuchu.

ONLINE: Irma se mění na bouři a míří na Georgii. Téměř 6 milionů floridských domácností je bez proudu

Číst článek

Obřích savců si všimla skupina přátel. Fotky kapustňáků sdíleli na sociálních sítích s prosbou o pomoc. Úřady stihly zareagovat před návratem moře do zálivu a pomocí plachet kapustňáky přemístily do hlubších vod.

„Je to úžasné. Myslel jsem, že je úřady nezachrání a soustředí se v první řadě na lidi,“ popsal na facebooku své pocity jeden ze zachránců.

Poddruh žijící v USA je kapustňák širokonosý floridský. Je rozšířen v pobřežních oblastech Atlantského oceánu a Mexického zálivu.

haf Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme