Ježci na britských předměstích jsou tlustí. Lidé zvířata překrmují, aby je nalákali do svých zahrad

Britové žijící na předměstích, kteří v hojném množství servírují pamlsky ježkům, aby je nalákali do svých zahrad, působí těmto savcům zdravotní problémy. Britským médiím to řekla šéfka jedné z největších místních záchranných stanic zaměřujících se na ježky. Překrmovaní ježci jsou podle ní otylí, mají méně bodlin a kratší dobu zimují.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ježkům na britských ostrovech rostou bachory (ilustrační foto) | Foto: Amir Cohen | Zdroj: Reuters

Ačkoli odborníci podle deníku The Times obecně proti krmení a napájení ježků nic nenamítají, zvlášť v obdobích sucha, někteří majitelé zahrad to přehánějí. „Jsou to takové ježčí války. Lidé chtějí ježky mít, sebrat je sousedům, tak je překrmují,“ řekla Anne Brummerová ze záchranné stanice Amazing Grace Hedgehog Rescue Centre, kterou založila spolu s kytaristou skupiny Queen Brianem Mayem.

Bodliny a bachory. Ježci v Izraeli kvůli nadváze začínají s přísnou dietou a cvičením

Číst článek

Někteří lidé si podle ní dokonce zajistí krmení ježků v době, kdy jsou na dovolené.

Lidé, kteří si přejí krmit ježky, by jim podle Brummerové měli dávat nejlépe směs sušeného jídla a psích sucharů. Z dlouhodobého hlediska je ale nejlepší mít zahradu, která ježkům poskytuje dostatek přirozené potravy, tedy hmyzu.

Ani ta ježkům nejpřátelštější zahrada na světě podle Brummerové ale nezajistí, že když soused každý den ježkům vystrojí hostinu, přestěhují se k němu. Ježci totiž nejsou zrovna známi svým sebeovládáním.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme