Pozor, ježek. Británie bude mít novou dopravní značku upozorňující na malé savce

Velká Británie zavádí dopravní značku se symbolem ježka. Řidiče má upozornit na zvýšený výskyt těchto savců a dalších drobných živočichů, jako jsou veverky, vydry a jezevci. Značka je podobná těm, které varují například před vysokou zvěří. Úřady tak chtějí zamezit nehodám i dalšímu úbytku populace ježků, napsal server Sky News.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Velká Británie zavádí dopravní značku upozorňující na ježky | Zdroj: Department for Transport

Počet ježků ve Spojeném království podle serveru Sky News dramaticky klesá. Od roku 2008 se snížil na venkově o polovinu a ve městech o třetinu. Ochránci přírody soudí, že pokud se nic nepodnikne, mohli by tito hmyzožravci zcela vymizet.

Řidiči, pozor sysel. Kriticky ohrožené hlodavce chrání u Mohelna retardéry za 300 tisíc

Číst článek

Příčinou vymírání ježků je ztráta jejich přirozeného útočiště v živých plotech, intenzivnější doprava a nárůst počtu zvířat, která je loví, což jsou například jezevci a lišky.

Značku uvítali ochránci přírody i motoristé. „Pomůže každému - včetně těch na dvou kolech nebo čtyřech nohách - bezpečněji dorazit do cíle,“ uvedl výkonný šéf sdružení motocyklového průmyslu Tony Campbell.

Podobné dopravní značky se ale nezavádějí jen Velká Británie. Jedna taková loni objevila i v Česku, chrání kriticky ohrožené sysly na Třebíčsku. A kromě značení tam letos přibyly i čtyři retardéry.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme