Jihočeští policisté prověřují úhyn desítek ryb. Voda byla pravděpodobně znečištěna neznámou látkou

Policie prověřuje úhyn ryb v potoce a rybníku v Otíně u Jindřichova Hradce. O pomoc žádá případné svědky. Voda v potoce Řečička byla v sobotu večer pravděpodobně znečištěná neznámou látkou, policisté tam našli několik desítek mrtvých ryb, uvedl v neděli v tiskové zprávě na webu mluvčí jihočeské policie Jiří Matzner. Vzniklá škoda podle něj ještě nebyla upřesněná.

JIndřichův Hradec Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rybníky Libavá

Policie prověřuje úhyn ryb v potoce a rybníku v Otíně u Jindřichova Hradce (ilustrační fotografie) | Foto: Lenka Kratochvílová | Zdroj: Český rozhlas

„Policisté na lince 158 přivítají jakékoliv svědectví, například zda někdo nemyl vozidlo v sousedství potoka, nebo zda někdo u potoka nemanipuloval s nějakými nádobami a podobně,“ uvedl Matzner.

Oznámení o možné otravě ryb dostala policie v sobotu večer. Na místo přizvala pracovníka odboru životního prostředí. Vzorky vody odebrali hasiči, kteří také zastavili přítok vody do rybníka, aby se škody na rybách nezvyšovaly.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme