V Jižní Austrálii chtějí odlovit až deset tisíc velbloudů. Při hledání vody ohrožují lidi

Extrémní sucho ve státě Jižní Austrálie ohrožuje na deset tisíc velbloudů. Při pátrání po vodě se totiž chovají agresivně a ohrožují původní obyvatelstvo Aboridžince. Jak ve středu informoval server CNN, místní úřady v oblasti Anangu Pitjantjatjara Yankunytjatjara (APY) se proto rozhodly zredukovat počet velbloudů a to až o deset tisíc.

Adelaide Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Velbloudi v Austrálii (ilustrační foto) | Zdroj: Profimedia

„Extrémně velká stáda velbloudů a jiných divokých zvířat sužují vzdálené komunity Aboridžinců, když hledají vodu,“ informovaly úřady oblasti APY na facebooku. „Za současného sucha velké velbloudí skupiny, které ohrožují komunity a infrastrukturu v oblasti APY, vyžadují kontrolu.“

Profesionální lovci by podle CNN měli odlovit tisíce zvířat, podle serveru 7news má jít až o deset tisíc zvířat.

Data za celý rok i všechna místa s vyšší teplotou. Po sítích se šíří zavádějící mapy australských požárů

Číst článek

Velbloudi ve snaze dostat se k vodě podle Marity Bakerové z APY „porážejí ploty, pohybují se okolo domů a snaží se dostat vodu z klimatizací“.

Stejně jako většinu kontinentu i Jižní Austrálie sužují velké požáry, které halí města hustým dýmem a ničí vegetaci. A přestože situace není tak špatná jako v sousedním Novém Jižním Walesu, extrémní sucho ohrožuje i divokou zvěř.

Populace velbloudů v Austrálii se pohybuje okolo milionu zvířat a rychle roste. Velbloudi nejsou jediným druhem, který trpí rozsáhlou vlnou požárů v Austrálii. Vědci z univerzity v Sydney ve středu zdvojnásobili svůj odhad počtu zvířat zabitých od září při požárech v Austrálii. Zatímco dříve mluvili o 480 milionech, nyní v bilanci uvádějí, že za oběť plamenům padla zřejmě miliarda savců, ptáků a plazů. Hmyz a bezobratlí živočichové se do bilance nezapočítávají.

pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme