Kam s odpadem, radí nová aplikace. Ukáže sběrné dvory v okolí i firmy, které stojí o kartonové krabice

Jak správně naložit s nechtěnými věcmi a odpadem? Vedle známých barevných kontejnerů na tříděný odpad je dnes možné se ekologicky zbavit téměř čehokoli. Poradí s tím aplikace Kam s ním?, za kterou stojí sdružení Ukliďme Česko.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Třídění odpadu, odpadky, plast, papír

Třídění odpadu, odpadky, plast, papír | Zdroj: Fotobanka Profimedia

„Už desátým rokem organizujeme akci Ukliďme Česko a celou dobu se nám zdá, že lidé vyhazují ty věci do přírody, protože nevědí, kam je mají správně dát,“ vysvětluje zakladatel spolku Ukliďme Česko Miroslav Kubásek. On a jeho tým stojí za aplikací Kam s ním?, která vás ke sběrným místům navede.

Přehrát

00:00 / 00:00

Aplikace Kam s ním? vám umožní vyhledat místa v okolí, kde se můžete zbavit odpadů. Jak funguje a kdo za ní stojí? Poslechněte si reportáž létající redaktorky Sabiny Vosecké

„Objeví se vám interaktivní mapa, která vám ukáže všechna dostupná místa ve vašem okolí, kam můžete věci vyhodit. V menu si jednoduše vyberete, čeho se chcete zbavit, a ono vám to ta místa vyfiltruje,“ dodává.

Kromě toho, co patří a nepatří do klasických nádob na tříděný odpad, se uživatel dozví, kam s nebezpečným nebo stavebním odpadem, s vysloužilými elektrospotřebiči, starými pneumatikami nebo třeba s prošlými léky.

Zpět do oběhu

Aplikace hledá i další možnosti využití některých odpadových materiálů. Kartonové krabice nebo papírové  dokáže poslat zpátky do oběhu. „Ukáže vám to, kde v okolí máte firmy, které ty krabice použijí, aby v nich rozesílaly další zboží,“ popisuje Miroslav Kubásek.

A to platí i pro další věci, které by mohl ještě někdo využít. Ať už se jedná o oblečení, hračky, knihy nebo domácí potřeby. 

Pro Prahu existuje i další podobná aplikace, Moje Praha. Obsahuje třeba přehled veřejných toalet, mapu dětských hřišť nebo informace o parkovacích zónách. 

Aplikace Kam s ním? | Zdroj: Ukliďme Česko

Sabina Vosecká, Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme