VIDEO: Narození jednoho z nejmenších kopytníků zachytila v Polsku kamera. Doufají, že je to sameček

Zoologická zahrada v polské Vratislavi uvedla, že se jí poprvé podařilo zachytit na videu narození mláděte ohroženého kančila černavého, což je jeden z nejmenších kopytníků. Polští chovatelé doufají, že jde o samečka, protože 11 ze 12 kančilů černavých chovaných v evropských zoo jsou samičky.

Vratislav Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Jde o milník pro ochranu tohoto druhu,“ zhodnotil to, že se narození mláděte podařilo natočit, ředitel vratislavské zoologické zahrady Radoslaw Ratajszczak.

Otravu Bečvy kyanidem přežili i vzácní mlži. Osud velevrubů tupých závisí i na obnovení rybí populace

Číst článek

Vědci díky videu získají nové poznatky o tom, jak kančilové přicházejí na svět, nebo co mláďata v prvních okamžicích svého života dělají. Ukázalo se, že mládě narozené ve Vratislavi 10. listopadu nad ránem velmi rychle začalo sát mléko od své matky.

Mládě, které je podle agentury Reuters velké asi tak jako větší krabička od zápalek a váží přibližně 100 gramů, je od přírody plaché a ukrývá se.Odborníci proto ještě nemohli určit jeho pohlaví.

Jediný sameček kančila černavého v evropských zoo žije právě ve Vratislavi a jmenuje se Johnny English.

Jako za starých časů. Pastevci hnali stádo ovcí a koz sto kilometrů přes Brdy, podívejte se

Číst článek

Rozmnožování těchto kopytníků s příbuzenskými vazbami na jeleny nebo velbloudy v zajetí je náročné, protože jde o velmi citlivá zvířata a jejich chovatelé je neradi nechávají někam cestovat.

Dospělý jedinec kančila černavého váží okolo dvou kilogramů a má velikost králíka. Ve volné přírodě se vyskytují pouze na třech ostrovech na Filipínách. Hrozí jim vyhynutí kvůli lovu a plantážím palmy olejné.

Před pěti lety se mládě kančila černavého narodilo také v pražské zoologické zahradě, šlo o potomka samečka žijícího ve Vratislavi.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme