V Německu odchytili uprchlou kobru monoklovou. Po metr a půl dlouhém hadovi pátrali od neděle

Západoněmecké město Herne v pátek po několikadenním pátrání po uprchlé kobře oznámilo, že jedovatý plaz byl odchycen pod schody do sklepa. Informovala o tom agentura DPA. Nejméně 1,4 metru dlouhou kobru monoklovou, která ve volné přírodě obývá jižní a jihovýchodní Asii, spatřila obyvatelka jednoho z domů v Herne v neděli dopoledne. Od té doby po hadovi úřady až do pátečního odpoledne marně pátraly.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kobra (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Pixabay | CC0 Public domain,©

V případě uštknutí může u citlivých lidí kvůli silné alergické reakci nastat smrt do několika minut, v běžných případech člověk umírá zhruba po 24 hodinách.

Úřady z obav o bezpečnost evakuovaly asi 30 obyvatel domu, kam se v pátek lidé už mohli vrátit. Do sklepa a na půdu byl však vstup zakázán. Město se domnívá, že had uprchl nájemníkovi, který chová dalších asi 20 exotických plazů. Dotyčný to popřel, úřady mu přesto chov hadů zakázaly.

Případ v Německu vyvolal debatu o zpřísnění pravidel pro chov nebezpečných zvířat. Ministryně životního prostředí spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko se dokonce vyslovila pro úplný zákaz jejich držení v soukromých bytech a domech.

Podobným případem se loni v říjnu zabývala i česká policie. Mamba zelená, k jejímuž chovu neměla majitelka povolení, uprchla v pražských Hlubočepích. Odchytit se ji podařilo po třech dnech v nedaleké zahrádkářské osadě. Majitelka, kterou had uštknul, zemřela.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme