V San Diegu se koronavirem nakazil levhart sněžný. Jako jeden z mála zvířat v zoo nebyl naočkovaný

Nenaočkovaný samec levharta sněžného žijící v zoologické zahradě v kalifornském San Diegu se nakazil koronavirem, informovala v sobotu agentura AP. Ošetřovatelé devítiletého levharta jménem Ramil si ve čtvrtek všimli, že má kašel a příznaky rýmy. Koronavirovou infekci u této kočkovité šelmy zvané též irbis potvrdily dva různé vzorky trusu.

San Diego Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Levhart Ramil | Foto: Twitter - San Diego Zoo Wildlife Alliance

Další symptomy onemocnění se u Ramila neprojevily, ale vzhledem k tomu, že výběh sdílí se samicí levharta sněžného a dvěma levharty mandžuskými, předpokládají ošetřovatelé, že se mohla nakazit i ostatní zvířata. Jsou proto v karanténě a návštěvníci si je nemohou prohlížet.

Podle agentury AP není jasné, jak se Ramil nakazil.

Ramil the snow leopard has tested positive for the coronavirus at the San Diego Zoo, reports @Jonathan Wosen, Ph.D.
sandiegouniontribune.com/local/story/20…

02:36 – 24. 07. 2021

4 3

Nakažené gorily

Letos v lednu se koronavirem nakazila osmičlenná skupina goril v safari parku v San Diegu. Infekce se na ně přenesla od ošetřovatele, u něhož se neprojevily žádné příznaky onemocnění. AP uvádí, že šlo o první známý případ, kdy se koronavirem nakazili primáti.

‚Zavřete národní parky, rezervace i zoo.‘ Onemocnění COVID-19 by mohlo být pro lidoopy fatální

Číst článek

V únoru a v březnu se nakazilo koronavirem také několik goril v pražské zoo.

Vedení zoologické zahrady v San Diegu v reakci na onemocnění goril nechalo naočkovat zástupce zvířecích druhů nejvíce ohrožených covidem-19 přípravkem od společnosti Zoetis, která bývala v minulosti součástí koncernu Pfizer. Levhart Ramil ovšem vakcínu nedostal.

Zaměstnanci zoologické zahrady, pod níž spadá i safari park, očkování proti covidu-19 povinně nařízené nemají, ale ti, kteří se imunizovat nenechají, musejí v práci neustále nosit ochranu nosu a úst.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme