VIDEO: Hledají potravu, nebo míří ke Gibraltaru? Rybář zpozoroval kosatky v Messinské úžině u Sicílie

V Messinské úžině, která odděluje pevninskou Itálii od Sicílie, byly poprvé zpozorovány kosatky. O výskytu trojice kytovců v neděli informovala agentura AFP s odvoláním na facebook sdružení Marecamp. Patrně se jedná stejné kosatky, které se před několika dny objevily u janovského přístavu. Za týden tedy uplavaly 800 kilometrů, řekla AFP mořská bioložka působící v Marecamp Clara Monacová.

Messina (Itálie) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trojici kytovců v Messinské úžině jako první zaznamenal pětadvacetiletý sportovní rybář Simone Vartulli. „Nejprve jsem měl strach, protože jsou to obrovská zvířata, ale zůstal jsem u nich zhruba hodinu. A nakonec jsem byl blízko nich, asi metr,“ řekl AFP.

Francie zakazuje rozmnožování delfínů a kosatek v zajetí a zpřísňuje podmínky pro jejich chov

Číst článek

„Nevíme, zda k Sicílii připluly hledat potravu, anebo zda se posléze vydají k Gibraltarskému průlivu, do oceánu a pak k Islandu,“ uvedla Monacová.

„To, že se nacházejí v úžině, je problém - kvůli důležité námořní trase jim tu hrozí kolize s lodí,“ dodala.

Kosatky lze zahlédnout ve všech oceánech a mořích světa, ale obecně se soustředí spíše v chladnějších regionech. Ve Středozemním moři se vyskytuje jedenáct různých kytovců, vedle kosatek například také plejtvák myšok, vorvaň obrovský či delfín skákavý.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme