Půlhodinová návštěva optiky. Město v Bretani pobavila lama, která se procházela mezi brýlemi

O rozruch se ve městě Hennebont v Bretani postarala lama alpaka, která vkráčela do tamní oční optiky. Toto zvíře, které je známé hlavně díky kvalitní vlně, se asi půl hodiny klidně procházelo mezi vystavenými brýlemi, napsala na svých internetových stránkách britská BBC.

Hennebont (Francie) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lama alpaka se chová především kvůli produkci velmi kvalitní vlny (ilustrační foto) | Foto: Victor Sassen | Zdroj: Flickr | CC BY-ND 2.0,©

Zaměstnanci optiky uvedli, že lamu alpaku nejdříve viděli, jak se potuluje po ulici. Pak došla k jejich obchodu, a když se před ní otevřely automatické dveře, vkráčela dovnitř.

Prodavači dveře zamkli, aby nečekaná návštěvnice nemohla odejít zpět na ulici a nezpůsobila třeba dopravní nehodu. Pak zavolali policii.

Původně si mysleli, že utekla z nedalekého cirkusu, ale po asi půl hodině si ji přišel vyzvednout soukromý majitel, z jehož pozemku zřejmě odešla. „Páníček“ lamy alpaky si přál zůstat v anonymitě.

null

null

Lama alpaka pochází z Jižní Ameriky a jde o zdomácnělou formu divoce žijících lam. Alpaka byla vyšlechtěna pro vlnu a chová se především v Peru. Tento druh lamy nebyl nikdy používán k práci.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme