Slavné Město hříchu zasáhla invaze kobylek. Na vině jsou srážky i záře neonů

Na Las Vegas se v uplynulém týdnu snesly masivní roje kobylek. Sociální sítě se plní poplašenými zprávami a množstvím videí, která zobrazují, jak se hmyz ve větším počtu hemží u různých zdrojů světla. Podle entomologa Jeffa Knighta z nevadského ministerstva zemědělství za migrací kobylek stojí vysoký úhrn srážek v první polovině roku.

Video Las Vegas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obří roje kobylek jsou sice neobvyklé, ale pro lidi nepředstavují žádné nebezpečí, cituje Knighta deník The Guardian. Podle entomologa tento druh hmyzu nepřenáší žádné nemoci, nekouše a za několik týdnů se z města zase vytratí.

Jak Knight přidává, kobylky zpravidla přitahuje ultrafialový světelný zdroj. Těch má město plné obrovských kasin, nočních podniků a křiklavých světelných nápisů spoustu.

Není to však poprvé, co k podobné masivní migraci kobylek v Nevadě došlo. Sám Knight pamatuje za své 30leté působení na ministerstvu zemědělství několik podobných případů, poslední dokonce před šesti nebo sedmi lety.

„Migraci spouštějí zvláštní povětrnostní podmínky,“ cituje Knighta CNN. Entomolog k tomu dodává, že k přesunu kobylek do nové oblasti přispívá také to, když se zvětší populace hmyzu.

Americký stát Nevada, jehož je Las Vegas součástí, za první polovinu letošního roku stačil zažít více deště, než je roční průměr. Uvádí to CNN s odkazem na Národní úřad pro oceán a atmosféru.

kro Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme