V centru Liptovského Mikuláše řádil medvěd. Jednoho člověka napadl, druhý se nejspíš poranil při útěku

Dva lidé v neděli utrpěli na Slovensku lehká zranění, když do centra Liptovského Mikuláše pronikl medvěd. Jednoho z nich zvíře napadlo v blízkosti nákupního centra, druhý člověk se zranil zřejmě při útěku před ním. Informoval o tom server slovenského listu SME, podle nějž jsou již obyvatelé města mimo nebezpečí. K incidentu došlo poté, co v Nízkých Tatrách v pátek večer zahynula žena, když ji a jejího přítele v tamním lese pronásledoval medvěd.

Liptovský Mikuláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Medvěd (ilustrační foto)

K incidentu došlo poté, co v Nízkých Tatrách v pátek večer zahynula žena z Běloruska, když ji a jejího přítele v tamním lese pronásledoval medvěd hnědý | Zdroj: Profimedia

Záchranáři v Liptovském Mikuláši uvedli, že na místě ošetřili a následně převezli do nemocnice 49letou ženu s poraněním ramene a 72letého muže s otevřenou ránou na hlavě.

„Nahlášeny jsou dvě lehce zraněné osoby při vědomí, z toho jedna zraněná osoba po střetu s medvědem. Na místě jsou hasiči, policie, zásahový tým, který se specializuje na medvědy hnědé, a slovenský myslivecký svaz,“ informovala slovenská zdravotnická záchranná služba.

Podle serveru SME medvěd sešel do města z lesoparku Háj-Nicovo a u nákupního centra STOP-SHOP napadl člověka.

Potom proběhl hustě obydlenými částmi Liptovského Mikuláše, odkud se ho policisté v autech snažili vyhnat. Přeplaval řeku Váh a obytnou zónu opustil. Policejní hlídky ho vytlačily do lesa, napsal server SME.

V pátek v podvečer pronásledoval medvěd hnědý na západní straně Demänovské doliny v Nízkých Tatrách dvojici z Běloruska. Jednatřicetiletá žena byla později nalezena mrtvá, podle policie zřejmě zahynula při pádu z výšky.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme