Na jihu Mexika se objevil hroch. Nikdo neví, odkud se vzal, obyvatelé si ho ale zamilovali

Lidé v mexickém městě Las Choapas přišli o svého neobvyklého maskota. Vážil šest set kilo, říkali mu Tyson a byl to hroch obojživelný. Byl ale divoký, a tak ho úřady i přes protesty obyvatel regionu nechaly odchytit.

Las Choapas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hroch (ilustrační foto) | Foto: Stefan Liening | Zdroj: Pixabay

Nikdo přesně neví, odkud se Tyson vzal. Hroši obojživelní se v Mexiku ve volné přírodě nevyskytují, pravděpodobně tedy utekl soukromému chovateli.

Zvíře se v okolí města pohybovalo několik týdnů. Podle serveru CTV News se už koncem ledna objevily zprávy, že na jedné z městských skládek kdosi spatřil hrocha. Později se ale hroch objevoval čím dál častěji, až dostal přezdívku a stal se místní atrakcí. Lidé se k němu chodili dokonce fotit.

Na hrocha si zvykli natolik, že se snažili jeho odchyt bojkotovat. Podle agentury AP se některým nelíbilo, že by mělo exotické zvíře zmizet do zoologické zahrady. Úřady ale nakonec obyvatelům jejich zálibu v hrochovi rozmluvily s tím, že je to velké divoké zvíře, které může ohrožovat nejenom lidi, ale i původní faunu a flóru na jihu Mexika.

Marie Machytková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme