,Musíte ho vidět? Použijte dalekohled.' Irská vláda chce, aby veřejnost nechala mrože Wallyho na pokoji

Představitelé irské vlády a environmentální organizace upozorňují lidi na to, že by se neměli přibližovat k mrožovi, kterému se přezdívá Wally. Zvíře se v poslední době stalo velmi populárním na sociálních sítích. Wally, který na své cestě domů poničil několik plavidel a nyní se usadil na pobřeží irského Corku, čelí náporu stresu v souvislosti s kolemjdoucími, kteří se k němu přibližují na nepřiměřenou vzdálenost, informovalo Politico.

Cork Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ochránci divokých zvířat vyzývali lidi, aby přestali na sítích sdílet snímky mrože | Foto: Joann Randles/Cover-Images.com | Zdroj: Reuters

Osmisetkilový mrož Wally se stal celebritou krátce poté, co se začátkem měsíce dorazil na pobřeží Corku, tedy alespoň 2500 kilometrů jihovýchodně od svého arktického domova, popsalo Politico.

Během pátrání po útočišti potopil alespoň dvě zakotvené lodě a poškodil několik dalších.

Krátce nato se Wally stal celebritou na sociálních sítích. Pomohla tomu fotografie mrože, který se válí na motorovém člunu zakotveném v přístavu Crookhaven.

Ochránci divokých zvířat vyzývali veřejnost, aby přestala na sítích sdílet snímky mrože a jeho polohu. Podle nich kolemjdoucí Wallyho ohrožují, když se k němu přibližují a tím ho zbytečně stresují.

V prohlášení vlády ministr Malcolm Noonan řekl, že rozumí tomu proč „tolik lidí nadchl mrož na irském pobřeží, přesto většina nedodržuje přiměřený odstup“.

„Lidé by si to měli uvědomit a mít pochopení pro to ubohé divoké zvíře,“ prohlásil. „Nechte ho být. A jestli ho opravdu musíte vidět, použijte dalekohled.“

Společnost The Irish Whale and Dolphin poznamenala, že mrož si bude muset pořádně odpočinout, než se vydá zpátky do svého domoviny v Grónsku. Podotkla, že mrož se nejspíš bude nacházet uprostřed velkolepé cesty domů. Také proto, že Wally byl během léta zastižen také na britském, francouzském a španělském pobřeží.

„Wallyho není třeba zachraňovat nebo ho opečovávat. Paparazziové by mu prostě měli dát pokoj,“ vysvětlil představitel The Irish Whale and Dolphin.

„Tenhle mrož to má teď opravdu snadné,“ řekl Whooley, „za zády mu nestojí polární medvědi.“

pat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme