Měřil přes 210 centimetrů a vážil přes tunu. V USA uhynul největší kůň na světě Big Jake

V americkém státě Wisconsin podle agentury AP uhynul nejvyšší kůň na světě. Dvacetiletý belgický valach, který si svou úctyhodnou výškou přes 2,1 metru vysloužil jméno Big Jake, měl i zápis v Guinnessově knize rekordů.

Milwaukee Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V americkém státě Wisconsin podle agentury AP uhynul nejvyšší kůň na světě | Zdroj: Flickr | CC0 1.0,©

Kůň uhynul před dvěma týdny, přesné datum však rodina majitele nehodlá uvést. „Nechceme si ho pamatovat jenom podle data – pro naši rodinu to byla traumatická záležitost,“ prohlásila Valicia Gilbertová, manželka majitele farmy, kde kůň žil.

Laser z Dolních Břežan překonal rekord ve své kategorii. Střílel výkonem 500 000 000 000 000 wattů

Číst článek

Big Jake měřil v kohoutku něco málo přes 210 centimetrů a vážil 1136 kilogramů. Zápis do Guinnessovy knihy rekordů získal v roce 2010. Jeho majitel Jerry Gilbert wisconsinské televizní stanici WMTV sdělil, že Big Jake byl „superhvězda“ a „opravdu úžasné zvíře“.

Kůň pocházející z nedaleké Nebrasky podle něj při narození vážil 109 kilogramů – to je o 45 kilogramů více, než je u hříběte tohoto plemene běžné.

Jako připomínku svého milovaného a obřího zvířete Gilbertovi plánují ponechat stáj po Big Jakeovi prázdnou a do její stěny umístit cihlu s jeho obrázkem a jménem.

„(Na farmě) je teď takové ticho,“ tvrdí Gilbert. „Ostatní koně to ví. Myslím si, že po svém truchlí, protože Jake tady byl středem pozornosti. Teď je tu velká prázdnota. Je to, jakoby tu byl, ale on tu není.“

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme