V Norsku padl teplotní rekord, v lednu naměřili 19 stupňů. Podle meteorologa je na vině fén z hor

Meteorologové v Norsku naměřili rekordně vysokou teplotu pro leden. V malé obci Sunndalsöra na západě skandinávské země zaznamenali 19 stupňů Celsia, oznámil ve čtvrtek na twitteru norský meteorologický institut.

Oslo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Meteorologové v Norsku naměřili rekordně vysokou teplotu pro leden. V malé obci Sunndalsöra na západě skandinávské země zaznamenali 19 stupňů Celsia (ilustrační foto) | Zdroj: Pixabay

Podle médií přisuzuje meteorolog Martin Graneröd nezvykle vysokou teplotu takzvanému fénu, který se často vyskytuje v blízkosti hor. Obec Sunndalsöra je horami obklopena a díky strmým svahům je oblíbena mezi příznivci adrenalinového sportu basejumping.

Nå har det blitt hele 19,0 grader på Sunndalsøra 🌡️ Det er den høyeste temperaturen vi har målt i januar i Norge 👀 Når vi 20 grader i dag? #MøreogRomsdal

09:39 – 02. 01. 2020

44 97

Dosavadní nejvyšší naměřená lednová teplota v Norsku pocházela z roku 1989, kdy bylo ve vesnici Tafjord 17,9 stupně. Sunndalsöra i Tafjord leží v provincii Möre og Romsdal. V pátek se má podle meteorologů v Norsku opět ochladit.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme