Ochlazení nepřežila čápata. Lidé je sledovali na webkameře, hasiči už ale pomoct nedokázali

Kvůli dešti se sněhem a nízkým teplotám uhynula v Dubném na Českobudějovicku čtyři čapí mláďata. Rodinu mohli obyvatelé Dubného sledovat na webkameře. Když se jim zdálo, že v hnízdě není něco v pořádku, zavolali pomoc. Při pokusu o záchranu čápat pomáhali i hasiči, akce ale nebyla úspěšná.

Dubné Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čáp v hnízdě | Foto: Karel Machač

„Podle zpráv lidí přítomných u záchranné akce už nebylo možné čápata zachránit. Bylo velmi špatné počasí, jedno mládě už nežilo a na záchranu zbývajících už bylo pozdě,“ řekla Radiožurnálu starostka Dubného Božena Kudláčková (KDU-ČSL).

Hasiče podle starostky přivolali lidé, kteří sledovali přímý přenos z hnízda na internetu. Starostka věří, že se v hnízdě ještě letos vylíhnou další čápata.

„Odborníci říkají, že by se to mohlo podařit. Tu zkušenost už máme. Před dvěma lety uhynula čápice a náš pan čáp Maxík si do čtrnácti dnů našel novou partnerku a ještě ten rok měl nová mláďata. Myslím si, že by to mohlo vyjít,“ dodává Kudláčková.

Další vývoj dění v čapím hnízdě v Dubném můžete i nadále sledovat díky webkameře.

Český rozhlas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme