S ochranou stromků na pěší zóně v Karlových Varech má pomoc materiál vytvořený z drceného skla

Karlovy Vary zkoušejí nový způsob ochrany mladých stromů v centru města. U kořenového systému vybraných dřevin instalují povrch vyráběný z materiálu, jehož základ tvoří recyklované a drcené sklo.

Karlovy Vary Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karlovy Vary zkouší nový systém ochrany kořenů mladých stromů | Foto: Zdeněk Trnka | Zdroj: Český rozhlas

Moderní materiál má dřeviny více chránit před mechanickým poškozením a lépe zadržovat dešťovou vodu. Systém budou zahradníci testovat jeden rok, pokud se osvědčí, využijí ho v lázeňské zóně i v okrajových částech města.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobnosti uslyšíte v reportáži Zdeňka Trnky

„Zkoušíme ve stromových mísách udělat nový povrch z recyklovaného skla, pod ním jsou různé vrstvy štěrku, které mají propustit vodu a odfiltrovat ji. Testujeme to zatím na třech stromech,“ potvrdil ředitel správy lázeňských parků Miroslav Kučera.

Nový povrch kolem dřevin zároveň na ulici tvoří velmi výrazný výtvarný prvek. Karlovy Vary jsou první město v republice, které tento materiál zkouší v praxi.

Zdeněk Trnka, nkr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme