Oslava Velikonoc v pražské zoo i během pandemie. ‚Zvláštní krmení má zvířata zabavit,‘ říká mluvčí

Některá zvířata v pražské zoo v pondělí dostala netradiční velikonoční krmení. Lachtani si pochutnali na rybách zamražených do tvarů beránků, lední medvědi kromě mražených ryb dostali také proutěná vejce, se kterými si rádi hrají. Velikonoční pomlázka se letos spojila s oslavou pátých narozenin sloního samečka Maxe.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V minulých letech dostali pomlázky například lemuři kata | Zdroj: Zoo Praha

Velikonoční krmení se líbilo lachtanům, za zmraženými rybami skákali do vody. Největší samec, kterému přezdívají Meloun a váží skoro tři metráky, na pokyn chovatele dokonce mručel, nechal si vleže prohlédnout ploutve nebo vlezl na váhu. Za to dostal mraženou odměnu.

Akční psi pralesní se přetahovali o veliké vejce z vrbových proutků. | Foto: Oliver Le Que | Zdroj: Zoo Praha

Papoušci patagonští dostali velikonoční pomlázky, do kterých byly zapleteny rozkvetlé větvičky. S nimi si hráli a cupovali je.

Pro lední medvědy chovatelé připravili mražené ryby s červenou řepou a proutěná vejce, pro želvy zase osení. „Medvědi si s tím vystačí hodiny. Hodně u nich vede proutí, rozebírají ho do posledního kousku,“ řekla novinářům Dosedělová.

Psi pralesní zkoumají proutěné vejce | Foto: Oliver Le Que | Zdroj: Zoo Praha

Oslava narozenin

Pomlázka se letos spojila s oslavou pátých narozenin sloního samečka Maxe. Ten do Údolí slonů vstoupil jako první slůně, které se zde nejen narodilo, ale také bylo v Zoo Praha počato. 

Zábavné krmení je součástí takzvaného enrichmentu, tedy způsobu, jak zvířatům vyplnit volný čas, zpestřit prostředí či povzbudit jejich fyzickou i mentální aktivitu.

Pečovatelé připravují zvířatům různé formy zábavy skoro každý den, nejen na Velikonoce. Podle mluvčí je to i způsob, jak zvířata připravit na pravidelné zdravotní prohlídky.

Chovatelka připravuje dvojitá proutěná vejce pro lední medvědy a také speciální barevnou zmrzlinu ve tvaru kraslice | Foto: Oliver Le Que | Zdroj: Zoo Praha

Pandemie v Zoo

Zoologická záhrada je už několik měsíců kvůli protiepidemickým opatřením souvisejícím s pandemií covidu-19 pro běžné návštěvníky zavřena.

Některým zvířatům podle mluvčí přítomnost návštěvníků chybí. Například lachtani dnes novináře hned zpozorovali a plavali k nim.

Zoo doufá, že epidemická situace bude brzy taková, aby bylo možné za dodržení hygienických opatření otevřít pro veřejnost alespoň venkovní expozice.

Tom byl zjevně spokojený. Dostal proutěné vejce a tlapy mu obarvila mražená „kraslice“, tedy zmzlina z makrel, jablek a vody smíchané se šťávou z červené řepy | Foto: Oliver Le Que | Zdroj: Zoo Praha

Letošní oslava 5. narozenin slůněte Maxe | Zdroj: Facebook Slůňata v Zoo Praha
<\center>

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme